Real time web analytics, Heat map tracking

VII Niedziela Zwykła, A
23. lutego 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za posprzątanie kościoła i salki oraz za ofiarę 230 zł w miejsce kwiatów, za które dziękuję parze młodej.
 2. Spotkanie EReMu dzisiaj o godz. 14:00. Zapraszam dzieci.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień modlitw o trzeźwość narodu. To szczególny czas duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia oraz modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i parafii. Msza w intencji trzeźwości we wtorek o godz. 17:00.
 4. Kończy się tegoroczny karnawał. W tym tygodniu, 26 lutego, przypada Środa Popielcowa. Otwiera ona święty, szczególny czas Wielkiego Postu. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 8:00 i 18:00. Do wtorku można w przedsionku kościoła zostawić ubiegłoroczne palmy, które zostaną spalone na popiół.
 5. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
 6. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16:00.
 7. Zachęcam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: droga krzyżowa w każdy piątek – o godz. 16.30. Gorzkie Żale w najbliższą niedzielę wyjątkowo o 15:00, w kolejne niedziele o 17:00.
 8. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja pół godziny przed Mszami, o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych. Przed kościołem wyjątkowo będziemy składać ofiary na pomoc pogorzelcom ze Stogów. Podejdźmy do tej sprawy solidarnie z wrażliwością i udzielmy takiej pomocy, jakiej sami w takiej sytuacji byśmy oczekiwali. Potraktujmy tę zbiórkę jako wielkopostną jałmużnę. Cechą zaś jałmużny jest to, że nie jest dawana z tego, co zbywa, ale musi zaboleć.
 9. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o 12 obietnicach, które spłyną na czcicieli Serca Jezusa, o najnowszej adhortacji apostolskiej papieża Franciszka dotyczącej Amazonii [Querida Amazonia – Umiłowana Amazonia], a także o Paolo Palumbo, człowieku który nie może samodzielnie oddychać ani mówić, a mimo to zaśpiewał na najsłynniejszym festiwalu włoskiej piosenki w San Remo.  Zachęcam do lektury!

 

VI Niedziela Zwykła, A
16. lutego 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za posprzątanie kościoła i salki oraz za przyozdobienie ołtarzy kwiatami.
 2. Spotkanie EReMu dzisiaj o godz. 14:00. Zapraszam dzieci.
 3. Skarbników naszej parafii zapraszam dzisiaj na spotkanie na plebanii o godz. 16:00.
 4. Zapraszam na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 16:00.
 5. W przyszłą niedzielę, 23 lutego – ostatnią niedzielę lutego, rozpocznie się 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Szczególną modlitwą ogarniemy wszystkich dotkniętych tym nałogiem oraz ich rodziny.
 6. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego ciekawe artykuły: o książce „Jan Paweł II Wielki”, w której na temat papieża Polaka wypowiada się Ojciec Święty Franciszek, o ludziach starszych którzy są naszym bogactwem, a także o śp. Romuladzie Lipko – wybitnym kompozytorze muzyki rozrywkowej i liderze Budki Suflera. Zachęcamy do lektury!

Ofiarowanie Pańskie, A
2. lutego 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za posprzątanie kościoła i salki oraz za kwiaty do ołtarzy. Na tablicy ogłoszeń wisi już nowy grafik dyżurów.
 2. W święto Ofiarowania Pańskiego w Kościele powszechnym obchodzimy ustanowiony przez Świętego Jana Pawła II Światowy Dzień Życia Konsekrowanego – tegoroczny jest już 24. z kolei. Naszą modlitwą obejmujemy osoby, które oddały swoje życie na służbę Panu Bogu i ludziom w zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Prośmy też o liczne i święte powołania do życia zakonnego w naszych rodzinach i wspólnocie parafialnej.
 3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca stycznia. Przed mszami okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, zaś przy drzwiach kościoła można złożyć ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
 4. Dzisiaj nie ma spotkania EReMu.
 5. Lektorów naszej parafii zapraszam na kawę i ustalenie dyżurów dzisiaj na godz. 16:00.
 6. Jutro zapraszam rodziców dzieci komunijnych na spotkanie o godz. 18:00.
 7. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Błażeja – po Mszy św. błogosławieństwo z prośbą o zachowanie od chorób gardła; we wtorek św. Agatę – po Mszy św. błogosławieństwo chleba ku czci świętej.
 8. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W czwartek okazja do adoracji w intencji powołań o godz. 16:30, w pierwszy piątek odwiedziny u chorych od godz. 9:00, zaś o 16:00 okazja do adoracji i spowiedzi.
 9. Zachęcam  do lektury „Gościa Niedzielnego”! W dzisiejszym numerze ciekawe artykuły o powołaniu do życia konsekrowanego, a także o tym, jak walczyć z nadwagą u nastolatków. W dodatku elbląskim znalazła się relacja z rekolekcji, które prowadziłem w Osadzie Jeziornej a na których była także młodzież z naszej parafii.

V Niedziela Zwykła, A
9. lutego 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za posprzątanie kościoła i salki oraz za kwiaty do ołtarzy.
 2. Spotkanie EReMu dzisiaj o godz. 14:00. Zapraszam dzieci.
 3. We wtorek 11 lutego obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Msza Św. z sakramentem namaszczenia chorych o godz. 17:00.
 4. W piątek 14 lutego przypada święto św. Cyryla i Metodego – biskupów i patronów Europy, a także wspomnienie św. Walentego – patrona osób chorych na nerwicę, epilepsję, a także opiekuna zakochanych. Wszystkim narzeczonym życzymy, aby dobrze przygotowali się do zawarcia sakramentu małżeństwa.
 5. W przyszłą niedzielę zapraszam skarbników naszej parafii na spotkanie na plebanii o godz. 16:00.
 6. W dzisiejszym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy ciekawe artykuły: o tym jak towarzyszyć chorym i cierpiącym, o rotmistrzu Witoldzie Pileckim, a także o koronawirusie z Chin. Zachęcam do lektury!

Chrzest Pański, A
12. stycznia 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Bystrza za posprzątanie kościoła i salki oraz za ofiarę 100 zł w miejsce kwiatów.
 2. Dziś w Święto Chrztu Pana Jezusa, kończy się okres Narodzenia Pańskiego, a rozpoczyna czas zwykły w liturgii.
 3. W ostatnim czasie na konto parafialne wpłynęła kwota 500 zł z Tczewskiego adresu. Bóg zapłać ofiarodawcy.
 4. Dzisiaj nie ma spotkania EReMu.
 5. W piątek, 17 stycznia, obchodzimy Dzień Judaizmu, zaś w dniach od 18 do 25 stycznia w Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan przeżywany w tym roku pod hasłem „Życzliwi bądźmy”. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa, abyśmy byli jedno. Nasza osobista komunia z Panem Bogiem musi przekładać się na relacje z bliźnimi, zwłaszcza z braćmi w tej samej wierze.
 6. Za racji kończącego się okresu Bożego Narodzenia w sobotę uprzątniemy świąteczną dekorację. Zapraszam dzieci i młodzież, zwłaszcza kandydatów do sakramentu bierzmowania, na godz. 9:00.
 7. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. W tygodniu kolęda rozpoczyna się o 15:30, w sobotę o 9:00. 
 8. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” rozmowa o tym, jak wychować wierzące dziecko, a także na czym polega zgodna z nauczaniem Kościoła ekologia i dlaczego katolik nie może wierzyć we wróżby.