XXVIII Niedziela Zwykła, A
11. października 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Starej Wisły za zadbanie o czystość kościoła i salki oraz za przyozdobienie świątyni kwiatami i jej wydezynfekowanie.
 2. Na konto parafialne w ostatnim czasie wpłynęła łączna kwota 250 od parafian z Kończewic. W ostatnim czasie w rejonie Osiedle zostały zebrane ofiary na kościół w wysokości 860 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i skarbnikom.
 3. Dziś w całej Polsce obchodzimy XX. Dzień Papieski. Dziękujemy za ofiary składane do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera młodych utalentowanych Polaków. Jest to żywy pomnik budowany dla Jana Pawła II.
 4. Zapraszam na różaniec codziennie o 17:30, w środy i w piątki szczególnie zapraszam dzieci.
 5. W związku z obecną sytuacją epidemiczną Biskup Jacek wystosował nowe wskazania dla naszej diecezji:
  • W czasie obostrzeń sanitarnych, związanych z jesienną falą epidemii, trzeba zawiesić działalność wspólnot i grup przyparafialnych. Wydawało się, że jesień będzie łaskawsza i dlatego zachęcałem do spotkań i zgromadzeń. Sytuacja się zmieniła. Musimy przetrwać zły czas unikając spotkań.
  • W obecnej sytuacji bierzmowanie trzeba przełożyć na wiosnę.
  • W związku z tym wstrzymane zostają spotkania EReMu i Scholki, ponadto bierzmowanie, które miało być w piątek, zostaje przełożone na bardziej sprzyjający czas.
 6. Nas prośbę sanepidu malborskiego uwrażliwiam na konieczność uczestniczenia w liturgii z zasłoniętymi ustami i nosem. Ponadto przy wejściu do kościoła zostały umieszczone dyspozytory płynu dezynfekującego.
 7. Zachęcam do lektury „Gościa Niedzielnego”. Do tegotygodniowego numeru jest dołączony film „Ziemia Maryi” – fabularyzowany dokument opowiadający o objawieniach Maryi w Medjugorje. 

 

XXVII Niedziela Zwykła, A
4. października 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom Starej Wisły za zadbanie o czystość kościoła i salki oraz za ofiarę 150 zł w miejsce kwiatów.
 2. W ostatnim czasie w Starej Wiśle zostały zebrane ofiary na kościół w wysokości 1670 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i skarbniczkom.
 3. Dzisiaj przed drzwiami kościoła można złożyć ofiarę na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty. Gdyby ktoś nie miał gotówki, można posłużyć się kartą (zapraszam do zakrystii). Od dzisiaj w naszej parafii w kancelarii i u skarbników można dokonywać transakcji bezgotówkowych.
 4. Trwa październik. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w środę i piątek o 17.30. Zachęcam także do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach.
 5. Zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie dzisiaj o godz. 16:00.
 6. We wtorek Msza Św. dla dzieci o godz. 18:00.
 7. Pani Justyna zaprasza dzieci chętne do śpiewania w scholii Promyczki na spotkanie w piątek o godz. 16:00.
 8. Jutro wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w środę – Matki Bożej Różańcowej.
 9. Za tydzień w niedzielę zapraszam dzieci na pierwsze po wakacjach spotkanie EReMu – w salce o 14:00.
 10. Za tydzień przed kościołem będzie można złożyć ofiary na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera zdolną młodzież.
 11. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o św. Franciszku z Asyżu, który odnowił pogrążony w poważnym kryzysie Kościół, o ekologicznych parafiach w Polsce, o robotach wykorzystywanych w operacjach chirurgicznych, oraz o słodko-kwaśniej marynacie. Zachęcamy do lektury!

XXVI Niedziela Zwykła, A
27. września 2020 r.

 1. Dziękuję rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie i przystrojenie kościoła i salki oraz za zadbanie o teren wokół kościoła. O najbliższej soboty dyżur porządkowy przejmuje Stara Wisła.
 2. Dzisiaj o godz. 11:00 uroczystość komunijna. Przez cały tydzień będziemy na Mszy Św. świętowali biały tydzień.
 3. Zapraszam rodziców kandydatów do bierzmowania na spotkanie za tydzień w niedzielę o godz. 16:00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek piątek i sobota miesiąca września. W pierwszy czwartek adoracja w intencji powołań od godz. 17:00. W piątek odwiedziny u chorych od 9:00, zaś od 17:00 adoracja i okazja do spowiedzi. W sobotę pół godziny przed Mszą różaniec, zaś na Mszy Św. medytacja różańcowa.
 5. Od czwartku, czyli od 1 października nabożeństwa różańcowe w naszym kościele codziennie o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci w środę i piątek o 17.30. Zachęcam także do odmawiania różańca w naszych domach i rodzinach.
 6. W piątek spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania o godz. 19:00.
 7. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Okazja do adoracji pół godziny przed Mszami, o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych, zaś po Mszach będziemy zbierać ofiary na pokrycie kosztów dojazdu Pana Organisty.
 8. W ostatnim czasie za pośrednictwem mediów dowiadujemy się o pożarze obozu, a także o dramatycznym losie kilkunastu tysięcy uchodźców na greckiej wyspie Lesbos. Obrazy te wywołują przerażenie i wzbudzają dramatyczne apele o solidarność z ofiarami. Do pomocy zachęca nas papież Franciszek w orędziu na Dzień Migrantów i Uchodźców, który obchodzimy dzisiaj. Do tego apelu przyłącza się także nasz ks. Biskup. Wszystkich ludzi dobrej woli prosimy o wsparcie i gest solidarności. Przy drzwiach kościoła można dziś złożyć ofiarę na pomoc poszkodowanym.
 9. Na tablicy ogłoszeń zostały umieszczone najnowsze wskazania ks. Biskupa, dotyczące bieżącej sytuacji, wśród nich m.in. zachęta do uczestnictwa w powszechnym spisie rolnym.
 10. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” ciekawe artykuły: o aniołach stróżach, o męskich wspólnotach i grupach coraz liczniej działających przy parafiach, a także o przyprawach kuchennych – do czego je wykorzystać i jak przechowywać. Zachęcam do lektury!

 

XXV Niedziela Zwykła, A
20. września 2020 r.

 1. Dziękuję kandydatom do sakramentu bierzmowania za posprzątanie kościoła i salki. W najbliższą sobotę kościół sprzątają rodzice dzieci komunijnych.
 2. Dziękuję troskliwym parafianom za zainteresowanie i odświeżenie wapnem przedsionka kościoła.
 3. Za tydzień w niedzielę o godz. 11:00 naszej parafii odbędzie się uroczystość Pierwszej Komunii Świętej, przesunięta z miesiąca czerwca. W miarę możliwości proszę parafian, którzy nie są z rodzin dzieci przystępujących do I Komunii, o przyjście na Mszę o godz. 9:00.
 4. Próba dla dzieci przed uroczystością komunijną w poniedziałek o 18:30.
 5. Spowiedź dla dzieci komunijnych i ich rodzin w sobotę o godz. 14:00.
 6. Dziś w Gościu Niedzielnym ciekawe artykuły: o tym jak wyglądał Jezus Chrystus, w tym o najnowszej komputerowej rekonstrukcji twarzy Zbawiciela; o polskim odcinku Drogi św. Jakuba prowadzącej do Santiago de Compostella; a także o 17 września 1939 roku, czyli 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Zachęcamy do lektury!

XXIV Niedziela Zwykła, A
13. września 2020 r.

 1. Dziękuję mieszkańcom kandydatom do sakramentu bierzmowania za posprzątanie kościoła i salki, zaś parze młodej za kwiaty. W najbliższą sobotę kościół sprząta kolejna grupa kandydatów do bierzmowania.
 2. Rodziców dzieci komunijnych zapraszam na spotkanie dzisiaj na godz. 15:00.
 3. Od dzisiejszej niedzieli powracają ziarenka dla najmłodszych. Zachęcam do wspólnego, w rodzinnym gronie przeczytania niedzielnej ewangelii i rozwiązania zagadek.
 4. Jutro [14 września] przypada Święto Podwyższenia Krzyża. Zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00, zaś we wtorek wspominamy w liturgii NMP Bolesną, zaś w piątek św. Stanisława Kostkę – patrona dzieci i młodzieży.
 5. Dziś w „Gościu Niedzielnym” ciekawe artykuły: o św. Hildegardzie z Bingen- mistyczce, znawczyni ziół, ale także kompozytorce muzyki kościelnej; o stanowisku Episkopatu Polski wobec osób nieheteronormatywnych, o sytuacji Polaków na Białorusi, a także o gotowaniu dla zabieganych. Zachęcamy do lektury!