Real time web analytics, Heat map tracking

V Niedziela Wielkiego Postu, B
18. marca 2018 r.

  1. Parafianom ze Starej Wisły dziękuję za zadbanie o czystość kościoła i salki oraz za ofiarę 80 zł w miejsce kwiatów. Równocześnie proszę od najbliższej soboty o przejęcie dyżurów przez mieszkańców Bystrza.
  2. Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z polską tradycją zasłaniamy w naszych kościołach krzyże, aby odsłonić je i ukazać uroczyście w Wielki Piątek podczas Liturgii Męki Pańskiej.
  3. Dzieci zapraszam na spotkanie EReMu dzisiaj o 14:00.
  4. Nabożeństwo Gorzkich Żali dzisiaj o godz. 17:00.
  5. Jutro, 19 marca, obchodzimy Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Osobę ks. biskupa Józefa Wysockiego i wszystkich Solenizantów polecamy opiece św. Patrona.
  6. W najbliższy piątek, 23 marca, zapraszam na drogę krzyżową przez Kończewice. Rozpoczęcie o godz. 19:00 przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej, zakończenie w kościele. Rozważania drogi krzyżowej upamiętnią przypadającą w tym roku 100. Rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Warto zabrać ze sobą świecę bądź lampion.
  7. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm przy drzwiach kościoła na początku każdej Mszy św. Tego dnia przypada także 26 rocznica utworzenia diecezji elbląskiej. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia z racji Wielkiego Tygodnia i Oktawy Wielkanocnej są przeniesione w tym roku na 9 kwietnia.
  8. Za tydzień będzie możliwość wsparcia Wyższego Seminarium Duchownego w Elblągu ofiarami złożonymi przed kościołem.
  9. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in. o pięciu latach pontyfikatu papieża Franciszka, jego stylu, energii i kierunkach przez niego wyznaczonych, czy też o tym, dlaczego siostry kapucynki, opiekunki Domu Dziecka w Siennicy, musiały wyjść na ring.