Real time web analytics, Heat map tracking

 

Niedziela Męki Pańskiej, B
25. marca 2018 r.

 1. Dziękuję rodzinom z Bystrza, które zadbały o porządek w kościele i salce katechetycznej oraz ofiarowały 120 zł w miejsce kwiatów.
 2. W ostatnim czasie do kasy parafialnej wpłynęło 460 zł na kwiaty od rodzin z rejonu Kończewice I, 1650 zł + 580 zł na kwiaty z rejonu Kończewice II oraz 690 zł + 425 na kwiaty z rejonu Osiedle. Składam serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom i skarbniczkom, które te ofiary zebrały.
 3. Wyrażam wdzięczność wszystkim organizatorom i uczestnikom piątkowej Drogi Krzyżowej na Osiedlu. Szczególne podziękowania kieruję pod adresem strażaków, którzy zapewnili nam bezpieczeństwo na drodze i nagłośnienie. 
 4. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień - przeżywanie największych tajemnic naszej wiary. Tych, którzy nie skorzystali jeszcze w czasie rekolekcji z Sakramentu Pokuty zapraszam do spowiedzi w pn, wt, śr pół godziny przed wieczorną Mszą świętą.
 5. Dzisiaj można wesprzeć elbląskie seminarium ofiarami złożonymi przed kościołem.
 6. Eucharystyczny Ruch Młodych zaprasza dzieci na spotkanie o g. 14.00 w sali katechetycznej.
 7. O godzinie 17.00 mamy dziś ostatnią okazję uczestniczenia w uroczystych Gorzkich Żalach z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
 8. We wtorek po Mszy św. chcemy budować w kościele Ciemnicę i Boży Grób. Słysząc o praktyce lat ubiegłych liczę zwłaszcza na młodzież, która przyjęła w ostatnich latach sakrament bierzmowania i na mocy tego sakramentu chce czynnie uczestniczyć w życiu i misji Kościoła, a także na tegorocznych kandydatów do bierzmowania.
 9. W czwartek o godz. 10.00 Ksiądz Biskup Elbląski zaprasza do katedry w Elblągu na Mszę św. Krzyżma. W całej diecezji jest to w Wielki Czwartek przed południem jedyna Msza św., odprawiana z udziałem niemal wszystkich kapłanów. W czasie tej Mszy św. są błogosławione oleje: Krzyżmo święte, którego używa się przez cały rok przy sprawowaniu sakramentów: chrztu, bierzmowania i kapłaństwa; oraz olej sakramentu namaszczenia chorych. Jest to doskonała okazja, by zobaczyć piękną oprawę liturgiczną Mszy św. – w wykonaniu księży kleryków.
 10. Zachęcam serdecznie do takiego ułożenia sobie zajęć w najbliższych dniach, by wszystkie prace porządkowe w domach zakończyć do czwartku wieczór. Świętowanie Paschy zaczyna się już w tym dniu i trwa nieprzerwanie przez całe trzy dni, aż do wieczora Niedzieli Zmartwychwstania.
 11. Na Mszę św. Wieczerzy Pańskiej, zapraszam w czwartek o godz. 18.00, na zakończenie nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy, potem krótka adoracja i Gorzkie Żale, cz. I.
 12. W Wielki Piątek Męki Pańskiej zachowujemy post ścisły, to znaczy: każdy, kto liczy sobie ponad 14 lat, powstrzymuje się od potraw mięsnych, a ponadto osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 59 lat, spożywają w ciągu dnia tylko jeden posiłek do syta.
 13. O godz. 9.00 w Wielki Piątek zapraszam do wspólnego odśpiewania w kościele tzw. „ciemnej jutrzni”.
 14. Wzorem lat ubiegłych w ciągu dnia będziemy adorować Najświętszy Sakrament w Ciemnicy wg ustalonego porządku. Apeluję o wzięcie sobie do serca godzin adoracji przez wyznaczone grupy.
 15. O godz. 12:00 odśpiewamy Gorzkie Żale, cz. II, o 14.30 odprawimy Drogę Krzyżową, a o 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego rozpoczynając w ten sposób Nowennę przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego.
 16. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 18.00. Na zakończenie przeniesiemy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do Grobu i odśpiewamy Gorzkie Żale, cz. III. 
 17. W Wielką Sobotę o godz. 9.00 zapraszamy znowu na „ciemną jutrznię”.
 18. Od godz. 9.00 wartę przy Grobie Pańskim będzie trzymać nasza Ochotnicza Straż Pożarna.
 19. Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych nastąpi o godz. 12.00 przed plebanią.
 20. Od godz. 15.15, po Koronce do Miłosierdzia Bożego, kościół będzie zamknięty w celu posprzątania i przygotowywania na nocną liturgię Wigilii Paschalnej.
 21. Święta Noc Zmartwychwstania Pana rozpocznie się o godz. 21.00 liturgią światła przed główną bramą cmentarza. Tam się zgromadzimy i dopiero potem wszyscy wejdziemy do kościoła. Procesja rezurekcyjna odbędzie się na zakończenie liturgii nocnej. Ponieważ odprawia się ją tylko raz, nie będziemy jej powtarzali rano.
 22. Druga po nocnej liturgii Msza św. z Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 12.00.
 23. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego, tzn. o godz. 9.00 i 11.00. Przed kościołem w tym dniu będziemy składać ofiary na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Lublinie.
 24. Zgodnie z życzeniem Pana Jezusa wyrażonym wobec św. Faustyny przez całą Oktawę Wielkanocną o g. 15.00 kontynuujemy w kościele wspólne odprawianie Nowenny do Miłosierdzia Bożego.