Real time web analytics, Heat map tracking

Niedziela Trójcy Przenajświętszej, B
27. maja 2018 r.

 

 1. W ostatnim czasie skarbnicy z rejonu Kończewice II zebrali ofiary na kościół w wysokości 1220 zł, Bóg zapłać ofiarodawcom i skarbnikom.
 2. Dziękuję za uprzątnięcie i udekorowanie świątyni oraz jej otoczenia przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 3. Dzisiaj w naszej parafii Uroczystość Pierwszokomunijna. Obejmijmy naszą modlitwą szesnaścioro dzieci, które po raz pierwszy w pełni uczestniczą we Mszy Świętej.
 4. We wtorek po Mszy św. odbędzie się próba sypania kwiatków podczas procesji Bożego Ciała. Zapraszam wszystkie dziewczynki, które chciałyby w ten sposób upiększyć tę uroczystość.
 5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Zapraszam na Msze Św. wg porządku niedzielnego. Wzorem lat ubiegłych sumę zakończymy procesją eucharystyczną przez Kończewice.
 6. Bardzo proszę mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie 4 ołtarzy w ustalonych od lat miejscach czyli: Stara Wisła przy domu Państwa Góralów, Kończewice przy kapliczce Matki Bożej Fatimskiej, Osiedle przy bramie pod lipą i Bystrze przy remizie strażackiej.
 7. Zachęcam również do dekoracji domów stojących przy trasie procesji.
 8. W sobotę ok. godz. 13.15 będziemy gościć w parafii pielgrzymów zdążających do Sanktuarium Bł. Doroty w Mątowach Wielkich. Zechciejmy wesprzeć ich w trudzie pielgrzymowania przez przygotowanie skromnego poczęstunku przy kościele. Taki gest dla pielgrzymów wiele znaczy, a dla tych, którzy nie mogą sami pielgrzymować, jest sposobem na włączenie się w pielgrzymkę i powierzenie przez chrześcijańską miłość także swoich intencji.
 9. Dziś ze względu na uroczystości komunijne nie ma spotkania EReMu.
 10. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca czerwca. W piątek odwiedziny u chorych od 9:00, zaś od 17:00 możliwość spowiedzi. W sobotę o 17:30 różaniec w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi a następnie Msza Św. z medytacją różańcową.
 11. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca. Zapraszam do adoracji Najświętszego Sakramentu pół godziny przed każdą Mszą. W tym dniu zbieramy także ofiary na pokrycie kosztów przyjazdu Pana Organisty.
 12. Diecezja elbląska ma nowych księży. Wczoraj siedmiu diakonów naszego Seminarium przyjęło w katedrze św. Mikołaja w Elblągu święcenia kapłańskie. Seminarium zaprasza nowych kandydatów. Szczegóły o rekrutacji na stronie seminarium.
 13. W imieniu Pana Bartosza Nowaka – mieszkańca wsi Stogi, ponownie dziękuję za akcję pomocową dla mieszkańców Młynek i okolicznych wsi. Szczegółowe słowa podziękowania na tablicy ogłoszeń.
 14. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in.: O Eucharystii, która nie powinna spowszednieć ale mocno trwać jako NAJświętszy sakrament, a także o tym czy sytuacja polityczna w Europie jest stabilna i czy my, Polacy, możemy się czuć bezpiecznie.