Real time web analytics, Heat map tracking

II Niedziela Wielkanocna, C
28. kwietnia 2019 r.

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia. Ofiary składane do puszek przy drzwiach kościoła przeznaczone są na Caritas diecezji elbląskiej.
  2. Jutro przypada liturgiczne wspomnienie św. Wojciecha – patrona naszej diecezji. Tego dnia naszą życzliwością i modlitwą otaczamy ks. bp. Wojciecha Skibickiego, a także ks. bp. Józefa Wysockiego, który obchodzi 30. rocznicę święceń biskupich.
  3. W środę rozpoczynamy maj, miesiąc poświęcony czci Najświętszej Maryi Panny. Wieczorne Msze św. będziemy kończyć Litanią Loretańską. Zachęcam także, aby zwyczajem lat ubiegłych modlić się litanią przy kapliczkach w poszczególnych wioskach.
  4. W I czwartek miesiąca Mszę św. o g. 18:00 poprzedzi półgodzinna adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
  5. W piątek obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski oraz święto państwowe uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza św. w naszym kościele o godz. 11:00. Wcześniej adoracja i okazja do spowiedzi od godz. 10:00.
  6. Z racji tego, że pierwszy piątek przypada w Uroczystość, z wizytą do chorych udam się w sobotę od godz. 09:00. Z tego samego powodu w piątek nie ma postu.
  7. W sobotę 4 maja we wspomnienie św. Floriana. O godz. 12:00 będziemy na Mszy Św. modlili się za strażaków, dziękując za ich piękną służbę i męstwo.
  8. Za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca maja, pół godziny przed Mszami okazja do adoracji najświętszego Sakramentu, zaś po Mszach będą zbierane ofiary na pokrycie kosztów przyjazdu Pana Organisty.
  9. Zachęcam do lektury Gościa Niedzielnego. W dzisiejszym numerze m.in. O historii relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki ukrytych w ścianie klasztoru, o dziejach paryskiej katedry Notre Dame i jej znaczeniu dla Kościoła.