Real time web analytics, Heat map tracking

XXIV Niedziela zwykła, A
17. września 2017 r.

  1. Dziś Niedziela Środków Społecznego Przekazu. Dziennikarzom i pracownikom mediów dziękujemy za ich pracę i życzymy sił w służbie prawdzie.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu wspominamy w liturgii: jutro [w poniedziałek] – św. Stanisława Kostkę – patrona Polski, w czwartek św. Mateusza Apostoła – patrona celników.
  3. Panów gotowych pomóc w demontażu dotychczasowego ogrzewania i w wywozie złomu zapraszam na plebanię dzisiaj na godz. 16:00 celem omówienia dogodnego terminu na wykonanie tych prac. 
  4. Kandydatów do bierzmowania zapraszam do sali katechetycznej w piątek na godz. 18:30.
  5. Osoby uzdolnione muzycznie zapraszam do udziału w IX. Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbędą się w tym tygodniu od piątku do niedzieli w Pasłęku. Rejestracja i zgłoszenia przez stronę internetową diecezji.
  6. Domowy Kościół diecezji elbląskiej serdecznie zaprasza na Jubileusz małżeństw połączony z odnowieniem przysięgi małżeńskiej wobec ks. Biskupa Elbląskiego. Uroczystość odbędzie się w dniu 30 września [sobota] o godz. 15.00 w katedrze św. Mikołaja w Elblągu. Szczegóły dotyczące zgłoszeń na plakacie.
  7. W ubiegłym tygodniu skarbniczki ze Starej Wisły zebrały 1250 zł. Serdecznie dziękuję im i ofiarodawcom.
  8. Dziękuję rodzinom z Kończewic za posprzątanie kościoła i salki katechetycznej oraz za świeże kwiaty w kościele.
  9. Zachęcamy do lektury „Gościa Niedzielnego”. W dzisiejszym numerze ciekawe artykuły o ochronie i szansie życia dla nienarodzonych – chorych dzieci, a także o Jacku Kaczmarskim i jego niezwykłej muzyce, odczytywanej dziś na nowo.