Real time web analytics, Heat map tracking

XII Niedziela Zwykła, B
Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela
24. czerwca 2018 r.

  1. Dziękuję mieszkańcom Osiedla za zadbanie o czystość kościoła i salki oraz za ofiarę 120 zł w miejsce kwiatów.
  2. Dziś imieniny ks. bp. Jana Styrny. Dostojnemu solenizantowi i wszystkim, którym patronuje św. Jan Chrzciciel składamy serdeczne życzenia.
  3. Jutro przypada wspomnienie bł. Doroty z Mątów – patronki diecezji elbląskiej; w piątek zaś obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. W naszym kościele Msze Św. o normalnej porze, w tym samym czasie ks. Sylwester zaprasza do Mątów Wielkich na Msze Św. odpustowe.
  4. Od środy rozpoczynam rekolekcje oazowe dla młodzieży w Mątowach Wielkich. Wszelkie sprawy kancelaryjne proszę załatwiać bezpośrednio po wieczornych Mszach Św.
  5. W zeszłym tygodniu odbyły się wybory do rady parafialnej. O ilości mandatów z poszczególnych rejonów decydowała liczba osób, które oddały swój głos. Skład Rady jest następujący (kolejność alfabetyczna):
  6. Z członkami nowej Rady chciałbym się spotkać w przyszłą niedzielę o godz. 18:00.
  7. Dziś na godz. 16:00 zapraszam na zebranie w sprawie organizacji festynu parafialnego.
  8. Za tydzień pierwsza sobota miesiąca lipca. Pół godz. przed Mszami okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu zaś o 10:30 zmiana tajemnic różańcowych Żywego Różańca. Tradycyjnie w tym dniu będą przed kościołem zbierane ofiary na pokrycie kosztów przyjazdu Pana Organisty.
  9. Dziś w Gościu Niedzielnym m.in.: ciekawa rozmowa ze znanym dziennikarzem Przemysławem Babiarzem o aktorstwie, sporcie, i historii; a także o tym jak wymierają afrykańskie baobaby [mające ponad 2 tys. lat]. Zachęcam do lektury.